Search

Kas gali nutikti per metus. 2020

Sakysit, tai kas gi jau gali nutikti tokio pandemijos metu. Na, gyvenimas nesustojo, tik galbūt kiek apribotas ir ne toks įprastas kaip visada, o kažkas visgi ir NEįvyko per tuos 2020. Bet visgi peržvelgus praėjusius metus, turime kuo pasidžiaugti ir pasidalinti.

„Kas gali nutikti per metus“ jau galima sakyti yra visa straipsnių serija – čia rasite 2018 ir 2019

KELIONĖS

Čia bus ir apie įvykusias, ir apie neįvykusias keliones. Jeigu 2019 buvo turtingi kelionėmis, tai taip ir nespėjom 2020 niekur į užsienį išvažiuoti. 2019 lapkritį, kai pasaulyje dar nelabai girdėjosi apie pandemiją, įsigijome bilietus į Uzbekistaną. Svajojom apie kelionę iki nykstančio Aralo, dėliojome planus, pirkome traukinių ir lėktuvų bilietus. Ir še tau, likus porai savaičių iki skrydžio, kovo 16 dieną, Lietuvoje skelbiamas karantinas, skrydžiai stabdomi, planai griūna.

Vasarą nuslopus susirgimamas, dar bandėme rugpjūtį nuskrsiti į Vieną, aplankyti draugų porai dienų, bet lygiai taip pat artėjant skrydžio datai buvo vėl sugriežtinti apribojimai. Buvo įvesta privaloma izoliacija ten nuvykus ir grįžus, tad ir į Vieną nebeišskridome. Ir šiaip niekur ir nebeišskridome.

Bet, tikriausiai kaip ir didžioji dauguma, kiek leido darbai, laisvas laikas ir jėgų likutis po darbų – pasimėgavom atradimais čia, Lietuvoje.

Kelis savaitgalius praleidome tėvų sodyboje Molėtų rajone – vėliau čia apsilankėme ir šaltuoju sezonu, paįvairinti aplinką sėdint prastovose ir gerokai pristabdžius darbingą ritmą.

T. vasarą atšventė savo 30-ąjį. Pasitikome jį Labanoro girioje, išsinuomavę visai nedidukę trobelę vidyruje papartyno. Ieškantiems ramybės ir poilsio su trūkinėjančiu telefono ryšiu – rekomenduojame išbandyti Inkilą. Visą laiką galėsite skirti pasivaikščiojimams po Labanorą, už poros kilometrų rasite ežerą, arba tiesiog galėsite supuotis hamakuose, skaityti ir ilsėtis.

Dar vienas nuostabus atradimas ir pačius gražiausius atsiminimus palikusi patirtis – paukčių stebėjimas plaukiojant kanojomis. Apie tai plačiau aprašiau atskirame straipsnyje.

Dar mėgstam karts nuo karto apsilankyti Kaune, tad spalio mėnesį pasidarėme weekend getaway. Daug vaikščiojom, paragavom naujų vietų, pasidairėm galerijose ir muziejuose.

NIDA 2020

Džiaugiamės dar viena besitęsiančia (nors irgi jau atrodė kabėjo ant plauko) tradicija – rugsėjis Nidoje. Čia jau trečius metus iš eilės praleidžiame pora savaičių. Važiuojame ne pailsėti, o dirbti, tačiau visada randame laiko pasivaikščiojimams, jūrai ir saulėlydžiams.

Ir sulig kiekvienais metais Nida vis ypatingėja – šiais metais važiavome jau keturiese plius 3 šunys. O dar ir staigmeną turėjome – į Nidą atvyko ir draugų, su kuriais paminėjom Manto 30-tą.

DARBAI

Čia tikriausiai sunkiausia metų dalis. Ir čia tinka visi įmanomi 2020 memai. Rollercoaster x 10. Jau ne paslaptis, kad su T. dirbame maitinimo ir renginių srityje. Tai šie metai švelniai tariant pataršė kaip reikiant. Pora mėnesių sėdi be darbų, bandai sukti galvą ką gali padaryti, kad dar turėtum kur grįžti dirbti. O tada sugrįžus viską statai tarsi nuo 0.

Nemeluosiu, buvo daug nuovargio ir pykčio ašarų, multitaskinimas atrodė viršys visas įmanomas mano galimybes. Žinoma, į metų pabaigą ir vėl viskas „sustojo“. Tik noriu pasakyti kad būti prastovoje dar nereiškia kad atostogauji. Tiesiog nerimui kiekvieną dieną spardant tau žemiau juostos dar bandai „kažką daryti“.

Įdedu idealiai 2020 darbus apibūdinančią nuotrauką. Beje, čia ne iš internetų, o iš asmeninio albumo. Taip, teko susidurti ir su sudegusiais elektros laidais. Vidury karštos dienos, vidury gatvės muzikos dienos programos, prieš tai priėmus 3 viešosios tvarkos pareigūnų vizitus.

Taip, atsirado ir naujų gražių projektų bei papildomų darbų. Pavasarį, savo gimtadienio proga, pasidovanojau sau www.linaklime.com. Nuo metų pradžios prisidėjau prie odontologų konferencijos organizavimo (kuris taip pat buvo nukeltas ir perkeltas), metų pabaigoje taip pat turėjau kelis naujus klientus komunikacijos darbams.

SKAITYMO IŠŠŪKIS

Kiekvienais metais stengiuosi vis jį pasididinti, bet sveiko proto ribose, ir įsivertinusi galimybes. Skaitau savo malonumui ir pažinimui, bet išsikeltas tikslas padeda įsivertinit ir peržiūrėti ką perskaičiau, kiek puslapių perskaičiau (čia net įdomesnis rodiklis nei knygų skaičius, nes nebūtinai daugiau knygų reiškia daugiau puslapių), kokia skaitytų knygų įvairovė. Šiais metais kažkaip drąsiai rinkausi tokias didesnes knygas – puslapių skaičiumi. Vienos jų buvo tikrai didelis iššūkis ir skaitytos po mėnesį laiko. Bet labai džiaugiuosi kad atradau laiko ir dar neskaitytai klasikai, ir naujai rimtai literatūrai, ir pagaliau išdrįsau paimti į rankas knygas, gulinčias jau kelis metus ir laukiančias savo eilės.

Naujų metų tikslas – greičiausiai bus kokios 27-30 knygų. Bet tuo pačiu tikslas bus perskaityti daugiau jau turimų knygų ir bent pusmetį nepirkti naujų. Visgi paskaičiavau kad 1/3 lentynos kambaryje dar neskaitytų knygų.

O apie skaitytas knygas daugiau – mano IG highligtuos’e rasit 20’skaitau, arba goodreads’uose.

O dar tokia staigmena. Neskaitantis T. per vieną mėnesį vos neprisivijo manęs su savo perskaitytom knygom. Nuo spalio mėnesio jo sąskaitoje jau visos Hario Poterio dalys, o tuojau ir pradės 3 Game Of Thrones.

SAVANORYSTĖ

2020 rudenį, po atrankų ir mokymų tapau organizacijos „Niekieno vaikai“ savanore.

Esu ankščiau nemažai savanoriavusi, bet daugiausiai kultūriniuose renginiuose. Šį kartą visai kita sritis ir visai nemažas iššūkis. Deja, dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos po mokymų savanarotiauti negalime, laukiame geresnių ir saugesnių dienų. Bet kol jų laukiame, prisidedame prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veiklos ir bendraujames su COVID sergančiu kontaktą turėjusiais asmenimis.

SAU

Šiais metais taip pat nusprendžiau šiek tiek daugiau laiko skirti sau. Kai atrodė, kad visos įmanomos ribos – tiek fizinės, tiek psichologinės – jau arba perliptos šimtą kartų, arba tiesiog be sustojimo plečiasi kad net skauda, supratau kad galiu ir nebesusitvarkyti taip paprastai.

Dėl vienų ar kitų priežaščių tikrinomės fizinę sveikatą. Atsakymus gavome, tad galime planuoti ir gyventi toliau, žinodami ką galime dar padaryti dėl savęs. Lygiai taip pat dėl daugybės priežaščių pasiruošiau stiprinti ir psichologinę sveikatą, tad jau tuoj pusmetis su reguliaria psichologo pagalba.

Šiemet užsiauginau savo urban darželį – privešėjo cukinijų, šalavijo, kalendros, net burokėlių. Praščiau su ridikėliais ir baziliku. Bet o die kiek daug džiaugsmo valgyti savo užaugintas daržoves. Taip pat ir duoną mokiausi kepti. Pirmo karantino metu sekėsi praščiau, bet ranka įgudo, užsiauginau ir išmokau prižiūrėti raugą. Dabar tai mano kasdienė meditacija ir rūpestėlis.

Linkiu visiems atrasti bent kruopelę ramybės. It’s ok nuversti kalus, bet lygiai taip pat it’s ok sustodi ir nedaryti nieko, jeigu dabar tik tiek ir išeina padaryti. Let’s see what 2021 will bring, ane?

1 comment

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close