Tikriausiai kelionių entuziastamas 2020 buvo tas metas, kai teko koreguoti kelionių planus. Galbūt visai atšaukti, galbūt perkelti vėlesniams laikui. Bet tikriausiai visi išnaudojome progą daugiau pažinti ir atrasti Lietuvą. Tad šis pasakojimas būtent apie vieną magišką savaitgalį Kintuose, plaukiojant kanojomis ir stebint paukščius.
Paukščių stebėjimas?
Taip. Galbūt skamba kaip iš #pensininkuklubo, bet tikriausiai laisvalaikio pramogos rimtėja ir artėja prie gamtos su kiekvienais metais. Tiesą sakant specialiai neieškojome ir nesidomėje. Beje, čia paminėsiu, kad tai buvo merginų savaitgalio išvyka. Tiesiog vieną vakarą bekalbant ką norėtumėm nuveikti vasarą, sesė pasidalino mintimi, kad labai norėtų į Ventės ragą.
Atsitiktinai scrolinant instagrame pamačiau reklamą. Drono nuotrauka, vaizdas lyg ne Lietuvoje, o sako „tvarios kelionės Lietuvoje“. Taip atradau Wet Weim. Siūlo jie įvairiausių plaukimo maršrutų, bet nusprendėme kad plaukiojimas kanojomis ir paukščių stebėjimas su profesionaliu ornitologu yra būtent tai, ko norime.
Registracija, komunikacija – viskas labai skalndžiai, rezervavomės datą ir laukėme savaitgalio planuodamos ką dar aplinkui galime nuveikti.
Kur apsistoti?
Šį kartą pasirinkome kotedžą Svencelėje – visiškai naujai įrengtas, su vaizdu į Svencelės kaitavimo centrą. Tad romantiškas kaitų vaizdas pro langus tik pridėjo daugiau romantikos prie visos kelionės.
Kanojos ir paukščių stebėjimas
Taigi daugiau apie patį plaukimą, kuris, patikėkite, paliko tik pačius gražiausius atsiminimus. Turėjome plaukti anksti ryte, bet gavome iš organizatorių žinutę, kad oras nėra palankus, per daug vėjuota, ir plauksime po pietų. Tad plaukimą pradėjome 15 val.
Tokio grožio kanojų dar nesame matę. Pasirodo jas Janis, Wet Weim įkūrėjas, gamina pats, savo rankomis.
Plaukėme grupelėje 3 kanojomis – dvejose buvome mes, merginos, ir trečioje plaukė Borisas su drauge – mūsų ornitologai. Kiekviena gavome žiūronus paukščiams stebėti, gavome instruktažą kaip irkluoti kanojas ir išplaukėme Minija.
Jau plaukiant upe Borisis vis mum rodė pirštu kur žiūrėti ir vardino paukščių pavadinimus. Nebuvo taip paprasta pirmą valandą mesti irklą, griebti už žiūronų ir staigiai ieškoti paukščio, bet esmę pagavome, vėliau buvo papraščiau.
Valandą paplaukus sustojome atsigerti arbatos. Net ir tokiam sustojimui viskas apgalvota iki smulkmenų – išlankstomos kėdės, staliukas, arbata, praplaukiantys kiti laivai.
Po pertraukėlės išplaukėme toliau. Nemuno delta, Kuršių marių seklumos, kur buriuojasi paukščiai. Borosisas vis vardino kur žiūrėti ir ką pamatysime, o mes jau mėgavomės nuostabiais paukščių skrydžiais ir stbėjome juos per žiūronus. Gulbės, jūriniai ereliai, kormoranai, antys, žuvėdros.
O dar ir parirklavus į krantą Borisas išsitraukė daugiau objektyvų – tad laukiant antrojo ekipažo dar stebėjome paukščius ir sausumoje iš stebėjimo bokštelio.
Kur dar buvome?
Viso to krašto – Kintai, Svencelė, Ventės Ragas, Mingė – grožis iš ties užburia. Viskas yra vos 10-20 minučių vairavimo atstumu vienas nuo kito, tad net ir turint kelias dienas, galima nemažai aplankyti, pamatyti ir paragauti. Tad spėjome ne tik pasiplaukioti, bet dar aplankėme kelias vietas.
Kintų kepyklėlė – nuostabi. Puikiai dienos pradžiai arba popietinei pertraukėlei
Aukštumalos pažintinis takas – nuostabiai gražus takas per pelkę.
Ventės ragas – lyg būtum pasaulio krašte.
Drėvernos uostas – pasirodė lyg jaunų šeimų
Kretingos žiemos sodas – kadangi esame dar ir augalų gerbėjos, prieš kelionę į Vilnių nepraleidome progos nulėkti ir iki Kretingos žiemos sodo.
Šį kartą dėl laiko stokos neaplankėme tik Mingės kaimo ir nepavakarieniavome Šturmų Švyturyje, bet tas kraštas paliko tik pačius gražiausius prisiminimus.
Tad jeigu planuosite kitos vasaros keliones – labai rekomenduoju pasidairyti Wet Weim siūlomuose maršrutuose.