Search

Hošiminas, bet galite vadinti Saigonu

Tęsiame kelionę po Azijos pietryčius buvusioje Vietnamo sostinėje Hošimine. Nepaisant to, kad šis miestas yra didžiausias Vietname, tačiau sostinės titulą prarado po Vietnamo karo ir tuomet iš Saigono pavadintas revoliucionierių vado Hošimino vardu. Nors ir senokai pakeitęs pavadinimą, tačiau dauguma vietinių gyventojų ar net turistų jį vis dar vadina Saigonu, o jeigu atvykstate čia lėktuvu – nenustebkite neradę Hošimino, nes oro uostas iki šiol žinomas Saigono vardu.

Atvykimas

Vietnamas iki šiol yra viena nedaugelio valstybių, kur aiškiai matoma komunistinė santvarka, todėl prieš atvykstant čia yra būtina pasirūpinti viza. Procesas yra gana paprastas, tačiau užtrukti gali kiek ilgiau nei tikitės. Visų pirma Jums reikėtų gauti vadinamąja paraišką vizai, kurią lengvai galima rasti internete. Jos kaina svyruoja priklausomai nuo viešnagės trukmės ir firmos kuri Jums ją darys, bet neturėtų viršyti 25 eurų žmogui. Pateikus paraišką pasirūpinkite 25 “pinigais”, nes oro uoste turėsite palaukti kol padarys vizą ir sumokėti grynais pinigais (nesvarbu ar eurais ar doleriais, kaina bus ta pati). Po šių procedūrų sveikiname atvykus į Vietnamą.

Iš Saigono oro uosto miesto centrą lengviausia pasiekti autobusu numeris 152 (kaina 1 euras įskaičiuojant bagažą) arba numeriu 109, kuris yra šiuolaikiškesnis ir su oro kondicionieriumi (kaina 1.5 euro). Nepamirškite išsiimti grynų pinigų iš bankomato ir išėję iš oro uosto sukite į dešinę, nes autobusai važiuoja iš išvykimo terminalo, o atvykimo terminale  sumokėsite kelis kartus daugiau nei ten.

Alternatyva, kaip bebūtų keista, yra Uberis. Ta pati programėlė, patogūs automobiliai ir aiški kaina. Iki miesto centro nuvažiuosite už 4-5 eurus.

Nakvynė

Geriausia nakvynės vietos ieškoti be abejonės centre. Vietnamo centras yra Ben Thanh turgus, todėl tikrai nesuklysite jei nakvynė bus iki 500 metrų atstumu nuo jo. Nakvynės pasiūlymų rasite įvairių. Norint sutaupyti reiktų rinktis vietinius hostelius (nakties kaina 5-10 eurų). Jeigu norite patogesnių apartamentų tikrai daug neišleisite (dvivietis kambarys su pusryčiais iki 30-35 eurų nakčiai). Mes rinkomės hostelį ir kartu gavome neįkainojamos patirties bendraudami su kitais keliautojais.

Ką pamatyti?

Įdomių pastatų, vietų, parkų čia tikrai daug ir daugelį jų tikrai galite patys rasti internete. Mes siūlome išbandyti vietinę Vietnamo virtuvę. Atsikelti, suvalgyti Pho sriubos, pasiklysti mieste, surasti vietinę moteriškę darančią pigius Banh mi sumuštinius, vėl klaidžiojant grįžti į viešbutį ir vakare pasinerti į keliautojų kvartalo (district 1) veiksmą. Pigus alus, jūros gėrybės ir keliskart pigesni spring rollsai nei Lietuvoje.

Tie, kurie kaip ir mes, atvykę į Vietnamą nieko daugiau be istorijos pamokų nežino apie Vietnamo karą tiesiog privalo aplankyti karo muziejų. Daugiau kelionės gairių tikrai nereikia, nes čia laikas sustoja ir miesto įvairovė tiesiog neleidžia nepažinti ko nors naujo ties kiekvienu kvartalu.

Patarimai

Vietnamas yra tokia vieta, kur norint jaustis komfortiškai reikia žinoti kelis dalykus:

  • Nebijokite keliauti į Vietnamą dėl vagysčių ar kitų gandų, tiesiog elkitės protingai ir saugokite savo daiktus.
  • Motorolerių ir eismo gatvėse lygis yra toks, kad Jūs nepereisite gatvės laukdami kol kas nors sustos. Drąsiai dėkite kojas, palaikykite vienodą ėjimo tempą ir viskas bus gerai. Iš pradžių bus baisu, bet vėliau priprasite. Jokiais būdais nesustokite, nes vairuotojai įpratę apvažiuoti einančius tolygiu tempu. Sustoję ar supanikavę tik išgąsdinsit vairuotojus. 
  • Visada žinokite arba apsimeskite, kad žinote, ką darote. Visais kitais atvėjais nepastebimai tapsite apgavikų taikiniu. 
  • Jeigu ieškote vietos pavalgyti eikite ten kur niekas nekviečia, nes gerų vietų darbuotojai tam tiesiog neturi laiko.
  • Prieš perkant ar užsisakant tiksliai žinokite kainas, kad nebūtų staigmenų gavus sąskaitą. Paskaičiuoti gali būti sunku, visgi 1 EUR = 26 854 Vietnamo dongai. Iš kortelės grynuosius trauksite milijonais. 
  • Valgykite vietinį maistą, nes Tomui kaip “skrandininkui” jis tikrai tiko, o vietiniai tikrai nesupranta kaip pagaminti gerą burgerį ar iškepti picą.
  • Pho sriubą vietname valgo pusryčiams, pietums ir vakarienei.
  • Jeigu norite pamatyti ką veikia vietiniai, atsikelkite vėliau ir eikite miegoti vėlai, nes pagrindinis veiksmas vyksta po vidurnakčio.

1 comment

  1. Atgalinis pranešimas: Vietnamas: Cat Ba sala | traveloffin
Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close