Search

Azija: Džordžtaunas

Tęsiame savo Azijos nuotykį Malaizijoje. Po kiek netikėtai malonios viešnagės Kvala Lumpūre sėdam į traukinį ir keliaujam į Malaizijos šiaurinę dalį. Traukiniai šalyje išties patogūs ir greiti. Beveik visą šalies žemyninę dalį mes įveikėme per 4 valandas, o bilietai į vieną pusę kainavo 54 ringitus (12 eurų). Nors traukinyje ir buvo restoranas, tačiau likome nustebinti nedidelio pietų paketėlio, kurį mums įteikė stiuardas.

Rekomenduojam traukinio bilietus užsirezervuoti iš anksto (patartina bent 3-4 dienas prieš), nes didžioji dalis traukinių užsipildo labai greitai, ypač rytiniai. 

Išlipus iš traukinio Butterworth stotyje ir pasiekus keltą į Penango salą (1 ringitas – 0.25 euro) pamatai visai kitokią Malaiziją. Iš šalies atrodo, kad žmonės čia ne taip skuba, daugiau šypsosi ir visiškai nesijaudina dėl pinigų. Gal taip atrodo tik iš šono, bet veiksmas čia verda visai kitoks.

Džordžtaunas, kaip jau galima spėti iš jo pavadinimo, yra buvusios britų kolonijos Malaizijoje centras, todėl mieste vyrauja kolonijinė architektūra. Miesto gatvės siauros, aplinkui daug turistų, tačiau pats miestas neužstatytas dideliais viešbučiais ar dangoraižiais. Jie išlaiko savo paveldą. Viena prasme Džordžtaunas yra labai lietuviškas miestas. Miesto senamiestis itin garsus pasaulyje dėl savo įspūdingo street arto, o pagrindinis menininkas yra lietuvių kilmės Ernestas Zakarevičius, kurio darbus nekantravome apžiūrėti labiausiai.

Kaip jau minėjome, didelių viešbučių senamiestyje mes nematėme, todėl Penango saloje rekomenduojame trumpam apsistoti vietiniuose hosteliuose. Mūsų pasirinkimas pačioje pagrindinėje Chulia gatvėje buvo The Frame Guesthouse. Pasirinkimas išties buvo neprastas. Vieta labai tvarkinga (tik įėjus į vidų prašoma nusiimti batus), kava ir arbata čia visada paruošta ir nemokama, pusryčiai skanūs, o pats vietos išplanavimas labai atitinka miesto stilių, todėl neretai viešnagės metu grįždavome čia tiesiog atsipūsti.

   

Kas dar įdomaus Džordžtaune?

Skirtingai nei Kvala Lumpūre, čia Jūs galite sau leisti pasiklysti ir paklaidžioti, nes ant kiekvieno kampo laukia vis naujas netikėtumas. Tačiau būtina pamatyti garsiuosius Clan jetties. Tai savotiškas Penango kinų kvartalas, kuris pastatytas tiesiai ant vandens. Čia anksčiau kinų atvykėliai gyvendavo, kurdavo verslus, dirbtuves, užsiimdavo žvejyba. Be abejonės tai jie daro ir dabar, tačiau didžioji dalis jų pardavinėja įvairiausius turistinius žaisliukus, nes žmonių čia apsilanko tikrai daug.

 

Patartina paskirti dieną ar pusdienį Penango kalvai. Ją pasiekti labai lengvai galite vietiniu autobusu nuo bet kurios miesto ar salos vietos. Užkilti į kalvą lengviausia ganėtinai stačiu ir ilgu funikulieriumi, tačiau čia vėl prisimename, kad esame Azijoje. Pakilimo kaina vietiniams ir turistams čia skiriasi tris kartus, todėl pakilti į vieną pusę mums kainavo 30 ringitų vienam asmeniui (7 eurai) ir kadangi kilome vakare, nespėjome tiek daug pamatyti kaip norėjome. Iš tiesų turint visą dieną nuo kalvos galima nukeliauti iki kitos salos pusės lengvai pasivaikštant ir apžiūrinėjant po medžius besikarstančias beždžiones.

Jeigu jau nepaskyrėte visos dienos Penango kalvai tuomet aplankykite Kek lok si šventyklą. Netoliese esanti šventykla yra vienas didžiausių budistų pastatų pasaulyje. Negana to, čia galite pamatyti ir didžiausią gailestingumo deivės Guanyin statulą, kuri išties matoma beveik nuo bet kurio salos taško.

Norint geriau pažinti britų kolonijinės istorijos įtaką saloje galima aplankyti Kornvalio fortą. Tai puikiai išsilaikęs pagrindinis salos gynybinis fortas su ekspozicija viduje. Įėjimo kaina turistams 20 ringitų (4.5 euro), bet fortą mes apėjome aplink ir mums pilnai to užteko.

Maistas

Vaizdai, pastatai, gamta ir kitos atrakcijos tikrai nepaverčia Penango itin patrauklia vieta turistams taip, kaip tai padaro vietinė maisto kultūra. Penango sala oficialiai pripažįstama Malaizijos gastronomine sostine ir Džordžtaunas tikrai pateisina tą vardą. Dienos metu galima apsilankyti daugelyje užeigų, kavinių ar restoranų, tačiau pagrindinis veiksmas prasideda naktį.

Red Garden food court – Pagrindinis ir didžiausias maitinimo centras. Čia kiekvieną vakarą atsidaro virš 30 skirtingų virtuvių, kurios aptarnauja daugiau nei 100 stalų.

The Esplanade food court – Dienos metu prie Kornvalio forto įsikūręs Hawker centras. Eikite ten kur rikiuojasi minia!

Chulia gatvė – Vakarais pagrindinė senamiesčio gatvė pavirsta į tikrą gatvės maisto festivalį. Čia vietiniai gyventojai ruošia tikrai skanų ir išskirtinį maistą už prieinamą kainą

Kapitan restaurant – Nors ir nebuvome Indijoje, bet kolkas įsivaizduojame, kad geriausią indišką maistą ragavome būtent čia ir tik čia. Vištienos tandoori, naminė Naan duona, buttermilk vištiena, birūs ryžiai ir mėtų arbata. Bandėme tai, bet dabar norėtųsi daugiau.

Junk bar – Visus vakarus Džordžtaune užbaigdavome būtent čia. Kadangi alkoholis Malaizijoje yra tikrai nepigus malonumas, o barų kultūra yra labiau pritaikyta turistams, šis baras mums suteikdavo tai ko reikia beveik kiekvienam lietuviui – šalto alaus po įtemptos dienos ir draugišką kolektyvą, kuris po pirmos dienos tave jau prisimena.

Paskutinis rytas Džordžtaune, susikrauname savo kuprines ir lekiame autobusu į oro uostą bei skrendame į Vietnamą. Prasideda visai kitokia Azija, nei mus pasitiko.

P.s. Keliaukite po Aziją lėktuvais. Air Asia avialinijos jau keli metai iš eilės pripažįstamos geriausiomis biudžetinėmis avialinijomis pasaulyje, todėl skrydžiai išties patogūs ir tikslūs, o kaina kartais net stebina. Pavyzdžiui į Hošiminą skrendame už 19 eurų dviese!

Susitiksime Vietname!

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close