Search

Skonių tuzinas: Madridas

Įkvėpti keliauti gali daug kas. Mus įkvepia maistas. Šį kartą pristatome Madrido skonių tuziną. Nuo mažučių užkandžių iki įsimintiniausių gėrimų. Iš viso 12, mūsų manymu, įsimintiniausių skonio patirčių Ispanijos sostinėje.

1 – Pintxos

Jeigu kalbame apie Ispaniją, jos virtuvę ar maistą turbūt daugelis pagavoja apie „tapas“. Tik nuvykus ir vietoje pamačius, paragavus paaiškėja, kad „tapas“ yra gerokai platesnė savoka nei įsivaizdavom, tačiau pintxos yra arčiausiai to ką galvojome. Skrudinta duonelė su įvairiausiais priedais nuo saldžių saulėje prisirpusių pomidorų iki šviežiausio dar tą rytą už 400 km sugauto aštuonkojo kąsnelio. Geriausia, kad juos gausite nemokamai beveik visur užsisakę savo mėgstamą gėrimą.

2 – Pulpo alla galega

Kad jau prakalbome apie jūros gėrybes tai sutiksite, kad šiek tiek keista kalbėti apie šviežias jūros gėrybes viduryje Ispanijos dykumoje įsikūrusiame Madride. Norit tikėti norite ne, tačiau Madride net įsikūręs vienas žymiausių ir geriausių Ispanijoje jūros gėrybių turgus, o vienas geriausių pavyzdžių yra pulpo alla galega. Nepriekaištingai išvirtas aštuonkojis su bulvėmis ir rūkyta paprika. Rasite tiek pagrindinio patiekalo (Raciones), tiek tapas pavidalu.

3 – Tortilla de patatas

Kiek nedaug ingredientų reikia norint sukurti klasiką puikiai įrodo tortilla de patatas. Gerai nuplautos bulvės, lėtai skrudintos vietiniame alyvuogių aliejuje, svogūnai ir kiaušinis yra bene populiariausias Madrido tapas. Omletas, kurio viduryje tiesiog privalo būti kreminė konsistecija, nes niekas neatleis perkepto kiaušinio.

Tortilla de patatas

4 – Boquerones

Ir vėl jūros gėrybės Madride. Šį kartą lengvai marinuotos ančiuvių filė su alvyvuogių aliejumi ir šviežiomis žolelėmis. Rūgštu, sūru, bet tuo pačiu ir gaivu, o iš patirties labiausiai tinka prie aperityvo.

5 – Zapatilla

Jeigu pirmuosius keturis galima rasti beveik kiekviename tapas bare, tai šį kiek sudetingiau. Sutartinai yra viena vieta, kuri tiekia geriausias zapatilla‘s mieste, o gal ir šalyje. Cafe Melo‘s hipsteriškame Lavapies kvartale yra ta, kurioje gyva eilė beveik neišvengiama, o ir užsisedėti čia nesudarytos per didelės galimybės. Ar gali grilintas sumuštinis su kumpiu ir sūriu patekti į topą? Be jokios abejonės, o dydis nepalieka abejingų.

6 – Bocadillo calamares

Jei jau esame jūros gėrybių karalystėje tai automatiškai užsisakyti norėtųsi gruzdintų kalmarų žiedų. Cerveceria la Campana yra ta vieta, kurioje juos reikia ragauti kiek neįprastai sudėtus į šviežią minkštą viduje ir traškią išorėje bagetę, kad ir kaip „sausai“ tai skambėtų. Rezultatas gerokai viršija lūkesčius.

7 – Croquettas de jamon

Jeigu gruzdintas maistas yra Jūsų silpnybė, tai tuomet tikrai nepraleiskite progos kuo dažniau užsisakyt Croquettas de jamon. Gruzdintus įvairių formų ir vytintu kumpiu bei bešameliu įdarytus skanėstus rasite beveik kiekviename tapas bare, tarp jų jau minėtoje Cafe Melo‘s bei Casa Toni, kurį išbandyti galima dar ir dėl įvairiausių patiekalų iš subproduktų.

8 – Vermutas

Šalyje, kuri tikrai garsėja ir didžiuojasi savo vynais, vermutas yra būtent tai kas su jais konkūruoja. Ypač karštomis vasaros dienomis yra lengva pasirinkti būtent vermutą su ant pagaliuko pamauta alyvuoge. Dažnu atvėju vermutas bėga iš krano, o išragauti visas jų rūšis atostogų tikrai neužteks. Pirmam susipažinimui puikiausiai tiks Taberna La concha.

9 – Churros

Kai norisi ko nors saldaus Madridas taip pat turi ką pasiūlyti. Churros visame pasaulyje gerai žinomas gruzdintas desertas vėliau apvoliojamas cukraus ir cinamono mišinyje bei patiekiamas su šokolado padažu. Ispaniškos churros kiek kitokios – ne tokios saldžios, nes nevoliojamos papildomai cukruje, o ir forma kažkiek primena riestainį. Šalia būtina užsisakyti itin aukštos kokybės karšto šokolado. Churreria chocolateria las farolas, kad nereiktų ieškoti.

10 – Patatas bravas

Jei ieškote bulvyčių fri, tai net jei ir rasite tikrai neverta ragauti. Dar vienas tapas, kurį rasite tikrai kiekviename tapas bare yra patatas bravas. Nebūtinai vienodai pjaustyti šviežių bulvių gabalėliai, tobulai apvirti ir pagruzdinti iki traškumo bei idealiu atveju patiekiami su rūkyta paprika ir aštroku bravas padažu. Iš šio patiekalo galima nuspręsti ar vieta yra gera, nes neretai galima gauti prastas bulves. Bodega de la ardosa jau užtikrintas variantas.

11 – Bacalhau

Kaip jau išsiaiškinome šviežių jūros gėrybių Madride yra kur paragauti. Bacalhau tuo tarpu yra sūdyta menkė ypatingai paplitusi visame pirėnų pusiasalyje. Čia iš jos daroma viskas nuo kroketų bei sumuštinukų iki troškinių ir žuvies kepsnių, kurie gerai iškepti net neatrodo, kad būtų buvę sūdyti. Mūsų rekomendacija – Casa Revuelta.

12 – Napolitanas

Jeigu jau esate įpratę prie bandelių tuomet toli ieškoti Madride neteks. Napolitanas, žymiausioje kepykloje La Mallorquina yra geriausias pasirinkimas. Plikytas kremas arba šokoladas yra du populiariausi įdarai, tačiau aišku galite pasileisti plaukus ir ragauti viską kas papuola.

– – –

Skonių tuzinas – tai nauja mūsų sugalvota rubrika, konkrečiai tik apie maistą. Čia pateiksim dvylika, mūsų nuomone, svarbiausių patiekalų, gėrimų ar kitokių skonio receptorius sužadinančių gėrybių iš skirtingų pasaulio vietų. Be Madrido dar turime 12 Stambulo skonių.

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close