Search

Laosas: iš pietų į šiaurę

Vietnamas, Kambodža, Tailandas – vienos populiariausių turistinių krypčių pietrytinėje Azijoje. Keliautojus čia gali atvilioti puikus oras, maistas, kainos, vakarėliai, tačiau dažniausiai galime sutikti “standartinį” turistą atvykusį pailsėti prie vandenyno, jūros ir šiek tiek pakeliauti. Būtent ši priežastis yra viena iš tų, kodėl visų šitų šalių kaimynė, neturinti priėjimo prie jūros – Laosas, yra rečiau kelionių istorijose minima kryptis.

Kita priežastis paaiškėja jau tada, kai pradedame planuoti kelionę į Laosą. Laose yra trys tarptautinius skrydžius aptarnaujantys oro uostai, tačiau nėra nei vieno tiesioginio skrydžio iš Europos. Tad skristi į Laosą galima tik per aplinkines valstybes. Geriausi variantai: Tailandas, Singapūras, Kinija. Jeigu visoje Azijoje galime rasti tikrai patogių skrydžių su pigiomis avialinijomis kaip Air Asia, Jetstar ir t.t., tai Laosą pigiai pasiekti galime tik trimis reisais. Thai Air Asia skrydžiai iš Bankoko į Vientianą arba Luang Prabangą ir Air Asia skrydis iš Vientiano į Kvala Lumpurą. Visų kitų reisų kainos svyruoja nuo 100 iki 150 eurų už skrydį į vieną pusę.

Mes išbandėme kiek pigesnį ir tuo pačiu sunkesnį, tačiau kur kas labiau egzotiškesnį keliavimą po Laosą – autobusais.

Hue – Savanaketas

Po ilgo planavimo, skrydžių ir jų alternatyvų paieškų nusprendėme Laosą pasiekti iš centrinio Vietnamo, Hue miesto, autobusu. Tiek iš Tailando, tiek iš Vietnamo autobusai važiuoja pro bendrą tašką – šalies pietuose esantį prekybinį Laoso centrą Savanaketą. Iš Hue į Savanaketą kiekvieną dieną išvažiuoja vienas autobusas iš rytinės miesto stoties 8 valandą ryte. Bilietus galima nusipirkti tiek stotyje, tiek autobuse, tiek viešbutyje su registratūros pagalba. Tiesa, autobusų gali būti ir daugiau ir pigesnių, tačiau iš ankstesnės patirties žinome, kad Vietname reikia naudotis VIP autobusais. Apie keliavimą autobusu jau rašėme ir anksčiau.

  

Maršruto Hue – Savanaketas bilieto kaina 10 eurų. 400 kilometrų kelionė truko lygiai 10 valandų. Kur ta egzotika? Jeigu tiksliau, tai po sėdynėm, kojom, bagažinėj ir autobuso gale. Autobusas perkrautas įvairiais produktais, gabenamais į Laosą – nuo gėlių, morkų, bulvių, iki šaldytuvų ir pakeliui turguje nusipirktų vištų 😉

Lietuviams sienos kirtimas yra pakankamai nekomplikuotas. Vizą galima nusipirkti prie sienos atsiskaitant grynais JAV doleriais. Mes mokėjome 35 dolerius / žmogui, nors internete pateikiama kita kaina. O bendrakeleivis amerikietis sakė, kad kaina svyruoja nuo nuotaikos, bet niekada neviršija 40 dolerių.

Gali būti, kad kol darysite vizą, autobusas bus nuvažiavęs apie 1 km nuo jūsų, bet jūsų nepaliks. Neišsigąskite ir arba nueikite tą atstumą, arba Jums, kaip mums, padės vienas iš vairuotojų atvažiavęs motoroleriu pasiimti mūsų. Taip pat prie kelio savo paslaugas siūlo vietiniai motociklininkai, tačiau jų kaina gali gerokai kandžiotis. Savanaketą pasiekėme 6 valandą vakare, pasitikrinome kitos dienos autobusų grafikus ir patraukėme ilsėtis.

Savanaketas – Vientianas

Jau kitą rytą grįžome į tą pačią autobusų stotį ir anksčiausiu VIP autobusu (10 eur) patraukėme į Vientianą. Dar 500 kilometrų, dar 10 valandų kelionės. Šį kartą autobusas kiek nustebino, nes iš stoties pajudėjome šešiese ir be papildomų „malonumų“ po kojomis. Džiaugsmas ilgai netruko ir kitoje stotelėje autobusas prisipildė, tačiau kojoms vietos liko daugiau nei pakankamai. Nepaisant to, kad iškaba skelbė apie WIFI, bet kaip ir buvo galima tikėtis jo nebuvo.

Kelionė buvo kur kas labiau komfortiška, nei prieš tai buvusi. Stojome kelis kartus, vienas iš jų buvo papietauti, o į Vientianą atvykome vėluodami kelias valandas. Jei važiuosite kada šiuo maršrutu, turėkite omenyje, kad autobusų stotis buvo ne centre, o turbūt šiauriausiame miesto taške. Iš stoties miesto centrą pasiekėme tuktuku ir važiavome ilgai. Nusiderėjome iki šešių eurų, bet pradinė kaina buvo labai nepalanki. Kelionė iki centro truko apie pusę valandos, per kurias spėjome apsidairyti, apsižiūrėti ir pro tuk tuk’o langus pamatyti Laoso sostinę.

Viskas atrodo maždaug taip: keliai platūs, juostų daug. Keliuose arba tuk tuk’ai, arba landroveriai, kruizeriai, pikapai – dideli ir labai nauji automobiliai. Yra prabangių viešbučių, muziejai ar kiti svarbūs pastatai atrodo prabangiai. Panašu, kad miestas dar tik intensyviai statosi ir pildosi.

Vientianas – Vang Viengas

Kuo toliau į šiaurę, tuo patogiau keliauti. Savo sekančia stotele pasirinkome Vang Viengą – nedidelį vidurio Laoso miestelį, pilną gražiausių lagūnų, krioklių bei keliautojų iš visų valstybių. Kadangi Vientiano autobusų stotis yra toli nuo miesto centro, nusprendėme susiorganizuoti kelionę privačiu autobusiuku per savo viešbutį. 8 eurai žmogui ir per penkias valandas nuo viešbučio durų pasiekėme Vang Viengo centre esantį ofisą, iš kur su nuomotu motoroleriu patraukėme iki savo nakvynės vietos. Kolkas pačios geriausios per visas mūsų keliones.

Vang Viengas – Luang Prabangas

Nebuvome originalūs ir kelionei iki Luang Prabango pasirinkome tą pačią agentūrą, su kuria ir atvažiavome į Vang Viengą. 12 eurų ir beveik 7 valandos kelio, o kelias šį kartą išties įspūdingas – galime tai pavadinti vaizdingu maršrutu. Dar neįpusėjus kelionei, pradėjome kilti į kalną ir taip kilome kilome kol supratome, kad tas kalnas vis nesibaigia. Kaip vėliau paaiškėjo, šis kelias per kalnus yra vienas pavojingiausių ne tik Laose, bet ir visoje Pietryčių Azijoje. Taip, pakelėje matėme nuvirtusių sunkvežimių ir autobusų. Tiesa, išsigąsti neverta, nes kelias nors ir status, bet pakankamai platus.

Luang Prabange sustojimas vėl buvo tolėliau nuo miesto centro, tačiau pats Luang Prabangas nėra didelis ir pėsčiomis savo hostelį pasiekėme per 20 minučių.

Tips and trics

Norit pažinti Laosą ir nemažai sutaupyti? Važiuokit autobusais ar minivenais. Kainos nesikandžioja, vaizdai pro langus gali ir stebinti, ir džiuginti. Na ir šiek tiek to vietinio gyvenimo galima pamatyti keliaujant su jais.

Neturit laiko ir turit daug atliekamų pinigų? Laoso avialinijų pagalba galima lengvai susisiekti tarp Pakse, Savanaketo, Vientiano ir Luang Prabango. Vidutinė skrydžio kaina žmogui 70-80 eur, kas Laose yra dviejų dienų išlaidos dviems žmonėms.

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close