Search

Madrido top’ai arba 12 priežasčių ten nuvykti

Barselona, Tenerifė, Maljorka, Malaga… Kai keliaujame į Ispaniją tai turbūt visų pirma norime prie jūros, o didmiestis pastatytas in the middle of nowhere niekada nebus mūsų prioritetų sąrašo viršūnėje (ne iki galo esame tikri ar ir į sąrašą patektų). 

Ir vis dėlto Madridas yra tikras Ispanijos brangakmenis, kuriame galima paklysti ir, kaip patys sau įrodėme, klaidžioti visą savaitę. Ta proga pateikiame 12, mūsų asmenine nuomone, svarbiausių priežasčių, kodėl Madridas turėtų atsidurti Jūsų kelionių prioritetų sąrašuose:

#001 Susisiekimas

Madridas – didelis miestas, kuriame kiekvienas rajonas yra savitas ir išskirtinis, bet jame labai patogu viską pasiekti su metro. Madrido metro sistema yra 7 ilgiausia metro sistema visame pasaulyje, po Londono, New York’o, Šanchajaus, Tokijo, Maskvos ir Seulo. Nors atrodo ji labai didelė (13 linijų ir 301 stotelė), bet tikrai labai aiški ir paprasta naudotis, ir pakankamai pigi.

Taip, su metro pasieksite ir oro uostą – yra linija, kuri veža tiek į T1-T3 terminalus, tiek ir į T4.

#002 Maisto turgūs

Kur pusryčiauti, kur pietauti, kur vakarieniauti. Madride vietos turguose užtektų visiems šiems malonumams. Kiekvieną dieną galite valgyti vis skirtingame turguje ir turbūt tam neužtektų net mėnesio. Garsiausi: Mercado san Miguel, Mercado san Anton, Mercado Anton Martin.

#003 Tapas barai

Toli ieškoti nereikės. Tapas barus rasite kiekviename rajone ir turbūt ant kiekvieno kampo. Lengvai arba stipriai prisikimšti čia galima:

Tortilla espanolla – Ispaniškas omletas su bulvėmis

Croquetas de jamon – Kumpiu įdaryti kroketai

Gambas al ajillo – Krevetės keptos alyvuogių aliejuje su česnaku

Patatas Bravas – Traškios bulvytės su šiek tiek aštriu pomidorų padažu

Boquerones en vinagre – Marinuoti ančiuviai

#004 Vermutas

Niekada nepagalvotume, kad tai galėtų būti kieno nors tope, bet Madridas kaip ir visa Ispanija garsėja savo vermutais. Kiekvienas regionas turi savo ir tapas baruose jis dažnai būna pilstomas iš krano. 

#005 Jūros gėrybės

Kiekvienas nustemba sužinojęs, kad Madridas yra viena iš geriausių vietų Ispanijoje gauti aukščiausios kokybės jūros gėrybių. Jau minėtuose turguose anksti rytais prekystaliai nukrauti šviežiausių iš visų Ispanijos pakrančių suvežtų gėrybių nepaisant to, kad artimiausias jūros dvelksmas už mažiausiai 300 kilometrų.

#006 Futbolas

Madrido Real pristatinėti nereikia turbūt nei vienam pasaulio gyventojui. Karališkasis klubas žaidžia savo varžybas Santiago Bernabeu stadione, kuris taip pat išskirtinis pasaulio futbolo kontekste. Vykdami į Madridą būtinai pasižiūrėkite, ar tuo metu nevyksta varžybos, o jei ir nevyksta tai būtinai aplankykite stadione įsikūrusį muziejų.

#007 Toledas

Vos  30 min kelio traukiniu ir Jūs jau Tolede. Viename seniausių ir tuo pačiu geriausiai išsilaikiusių miestų Ispanijoje. Čia susikerta krikščionių, musulmonų ir žydų kultūros, o pastarosios rajonas taip pat atskirai vertas dėmesio. Išvyka čia užtruks visą dieną, tačiau vakariene vėl galėsite mėgautis Madride. Vienintelis patarimas – nuo traukinių stoties į Toledo centrą lengviausia pakilti vietiniu autobusu. Pasilikite jėgų vaikščiojimui pačiame mieste.

#008 Reina Sofia muziejus

Vienas garsiausių modernaus meno muziejų pasaulyje. Itin populiarus dėl daugelio Pablo Picasso kūrinių ir be abejo garsiausio iš jų – Guernica.

#009 Prado muziejus

Šį kartą dar garsesnis tik jau klasikinio meno, renesanso, baroko muziejus. Kelių valandų čia tikrai neužteks, todėl norint apžiūrėti Velazquez, El Greco, Caravagio, Rembrandto ir kitų darbus reikia paskirti visą dieną.

#010 Matadero

Arganzuelos rajone, buvusiame skerdyklų/arklidžių komplekse, įsikūrusi šiuolaikinių menų kolonija. Ekspozicijos čia pastoviai keičiasi, todėl prieš vykstant būtinai pasidomėkite darbo laikais bei vykstančiais renginiais.

#011 Rooftop restoranai/barai

Madrido architektūra, apie kurią galima būtų rašyti net atskirą straipsnį, leidžia ne tik karštomis dienomis mėgautis pakankamai jaukiu pavėsiu, tačiau aukšti pastatai, o tiksliau jų stogai neretai naktimis paverčiami barais ar restoranais. Tiesa, dažnu atveju reikalinga išankstinė rezervacija.

#012 Retiro parkas

Viena didžiausių žaliųjų erdvių visame Madride. Netoliese Prado muziejaus esantis parkas, kuriame ramiai galite praleisti kelias valandas skaitydami knygą, pasidarydami pikniką ar net pasiplaukiodami valtele.

Savo topą užbaigsime viena labai žinoma fraze – De Madrid Al Cielo! Pasidomėkite patys, ką ji reiškia, ir pirkite bilietus į Madridą!

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close