Search

Vietnamas: Cat Ba sala

Jau gerokai įsibėgėjus mūsų Azijos nuotykiui nusprendėme atsipūsti nuo miestų šiurmulio ir intensyvaus veiksmo. Perskridom Vietnamą, persikėlėm keltu, pavažiavom autobusiu. Labas, Cat Ba.

Atvykimas

Atvykti į Cat Ba nėra taip sunku kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kadangi mes vykome tiesiai iš Saigono (Ho Chi Minh City), pasirinkome vietinį skrydį (kaina žmogui – 18 eurų) į netoliese esantį Haiphong miestą. Iš oro uosto taksi nuvažiavome iki uosto ir susiradome artimiausią greitaeigį laivą į Cat Ba salą (4 eurai žmogui). Nepaisant to, kad kateris nepriplaukia iki pagrindinio salos miesto, bet į jo kainą įskaičiuotas ir autobusas, kuris nuveža į pačią miesto širdį. Visa sistema veikia puikiai ir tikrai yra patraukli keleiviui, ypač atsižvelgiant į kainą.

Alternatyva tokiam maršrutui galėtų būti specialūs pasiūlymai iš Hanojaus. Už maždaug 20 eurų (priklauso nuo organizatoriaus) Jus paimtų nuo bet kurios Hanojaus vietos su autobusu, nuvežtų iki to paties kelto ir įsodintų į tą patį autobusą saloje. Taip iš Hanojaus pasiektumėte Cat Ba per 4-5 valandas.

Pirmas įspūdis

Cat Ba sala yra pietinėje turistų mėgiamos Halongo įlankos (Ha Long Bay) pusėje. Nors Halongo įlanka yra didelis turistų traukos centras, bet Cat Ba miestas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip ramiausias ir tykiausias gamtos kampelis. Tik išlipus iš autobuso pasimato pagrindinės priežastys, dėl kurių verta bent kartą apsilankyti čia.

Atlaikius tris įtemptas Hošimino eismo dienas čia galima atsipalaiduoti ir per daug nemąstant eiti per gatvę nestumdant vietinių gyventojų ar motorolerių vairuotojų.

Nakvynė

Iki šio kelionės etapo nakvojome dažniausiai hosteliuose mišriuose kambariuose. Cat Ba saloje nusprendėme užsisakyti didesnį dvivietį kambarį su vaizdu į jūrą, gerai veikiančiu dušu ir net pusryčiais. Nepaisant visų patogumų, galutinai sumokėjome 52 eurus už dvi naktis.

Norintiems gyventi prabangiau, rekomenduotume Cat Ba Island Resort SPA, esantį pirmajame Cat Ba paplūdimyje. Čia galite išsinuomoti atskirą namelį ant paplūdimio kranto.

Kas gero saloje?

Cat Ba sąlyginai yra nedidelė sala ir eismas joje tikrai nėra intensyvus, todėl išsinuomavome motorolerį (4 eurai dienai). Keliai saloje platūs ir nepavojingi, o atstumai nedideli, todėl vairuoti čia tikrai paprasta.

Vienos dienos tikrai turėtų užtekti pamatyti svarbiausias salos vietas:

Hospital cave – Vietnamo karo metu ola tarnavo kaip vietinių slaptavietė ir ligoninė tuo pačiu metu. Palatos, vandens rezervuarai ir net kino teatras – viena geriausių vietų susipažinti su Vietnamo karo įvykiais.

Cat Ba Nacionalinis parkas – didelės džiunglės ir nemažai vaikščiojimo bei kopimo. Per 3-4 valandas galima užkopti į aukščiausią salos vietą, nuo kurios matyti tiek žemyninė Vietnamo dalis, tiek aplinkinis vandenynas.

Cannon fort – ant šalia Cat Ba miesto išsidėsčiusios kalvos yra įsikūręs pagrindinis salos gynybinis fortas. Jame galima aplankyti Vietnamo karo ekspoziciją su atkurtais artileriniais ginklais bei oro uostu. Patekti čia geriausia motoroleriu, nes kopimas gali užtrukti – been there, done that.

Papildomai iš salos vykdomos vienos, dviejų ar net trijų dienų kelionės laivu po Ha Long įlanką. Mes išbandėme vienos dienos kelionę laivu – su stabtelėjimu ir pasiplaukiojimu baidarėmis, pietumis nedidelėje žuvies fermoje ir šokinėjimu iš laivo į vandenį.

Kodėl būtent čia?

Vietiniai sako, kad sezono metu čia visi viešbučiai perpildyti, paplūdymiuose nėra kur prigulti, todėl keliauti čia lapkričio – vasario mėnesiais nerekomenduojame. Vasaros metu čia be abejonės per karšta, bet kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio viduryje galima patirti neeilinių įspūdžių. Sala tampa tikru rojumi ramaus poilsio ieškotojams. Visi vietiniai restoranai veikia ir vietų juose galima rasti net vakare.

Be kita ko čia ir pigu, ir net pigiau nei didžiuosiuose miestuose. Tai reiškia, kad mūsų dienos biudžetas dviems čia nė karto neviršijo 30 eurų.

Jei būsite Vietname – tikrai užsukite čia kelioms dienoms atsipūsti, o mes tuo tarpu keliaujame į Hanojų.

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close