Search

Londonas per 48 valandas

Šiaip galvoju, kad keliaujame nemažai. Aišku, kad norisi dar daugiau, bet skųstis negalime. Ir nors kelionės krypties pasirinkimo kriterijai ne visada  vienodi, bet visų pirma norime aplankyti miestus ar šalis, kuriose dar iki šiol nesame buvę. Tačiau man asmeniškai visada buvo viena šalis ir vienas miestas pasaulyje, kurie netraukia ir nors tu ką. Tiesiog nematau reikalo ten važiuoti, jei galiu aplankyti bet kokią kitą vietą. Šalis – tai Indija. Kodėl? Daugelis klausia šito klausimo, tačiau taip iki galo ir negaliu paaiškinti, bet štai nenoriu ir viskas. Dar nenoriu. O su miestu yra visai kita istorija.

Londonas ilgą laiką buvo tas miestas, į kurį savo noru nuvažiuočiau paskutinėje vietoje. Galbūt tai dėl emigracijos srauto iš Lietuvos, gal dėl senos „šopinimosi savaitgalio“ kultūros, o gali būti ir taip, kad tiesiog manydavau kitus miestus esant įdomesniais, skanesniais ir išvaizdesniais nei Anglijos sostinė. Bet kaip jau supratote, rašliavos apie Londoną nebūtų, jei nebūčiau klydęs.

Londoną dabar jau esame aplankę tris kartus per du metus. Tiesa, du iš jų buvo kaip tarpinė stotelė, bet visus iš jų praleidome geras 48 valandas vis labiau bandydami apvaikščioti ir išmaišyti šį daugiakultūrį pasaulio centrą.

TRANSPORTAS

Kaip nuskristi į Londoną tikrai nerašysiu, tik paminėsiu, kad nuo 2019 gegužės pirmos dienos neabejotinai patogiausia skristi iš Vilniaus į London city oro uostą. Pirmiausia, taip išvengsite taip nemėgstamų Ryanairų ir Wizzairų, kas visada yra neblogai. Antra, sutaupysite šiek tiek pinigų, kuriuos išleistumėte traukiniui nuo Lutono ar Stanstedo (apie 30 eurų į abi puses) ir be abejonės laiko, nes nuo London city oro uosto miesto centrą galima pasiekti viešuoju transportu per nepilnas 20 minučių. O trečia, dar ir dėl bagažo raudonuoti nereiks bandant sukišti savo lagaminėlį į akivaizdžiai per mažą jam talpą prie vartų, nes skristumėte su LOT avialinijomis, kur visas bagažas įeina į kainą.

Jeigu jau užsiminėme apie viešąjį transportą, tai šiek tiek apie jį. Jeigu nelankote draugų užmiestyje, o iš tiesų norite per 2 paras pasiimti maksimumą iš Londono, tai verta pirmoje pasitaikusioje metro ar traukinių stotelėje automate įsigyti Oyster kortelę (5 svarai). Tada arba atsisiųskite Oyster programėlę, arba būkite iš anksčiau ją atsisiuntę ir taip galėsite pildyti savo turimą oysterį. Pirma ir antra Londono zonos yra tikrai tai, ko pilnai užtenka 2 paroms mieste. Kortelę kiekvieną kartą įlipant ir išlipant iš transporto ar tai būtų metro, traukinys ar autobusas – pažymėkite. Geriausia to dalis, kad dienos norma yra 7 svarai. Vadinasi viršijus šią sumą, toliau važinėsite nemokamai. Matematika paprasta: dvi paros – 14 svarų. Galima naudoti ir bekontaktes banko korteles, tačiau kai kurių kortelių tipų skeneriai kažkodėl neatpažįsta. Lina su savo revolutu užlaužė 3 praėjimus į metro, kol teko nusipirkti oysterį 😉

Kiekvieną kartą vis kas nors naujo

Su nakvyne patarimų duoti daug negalime, nes visus kartus, kai lankėmės Londone, mus priėmė draugai. Be abejo, taisyklė ta pati kaip ir visur: kuo toliau centro tuo pigiau.

Straipsnis apie  48 valandas Londone yra ne šiaip sau. Asmeniškai manau, kad produktyviam vizitui mieste pradžiai jų tikrai užtenka ir netgi verta pasilikti kažką neatrasto kitai kelionei. Kadangi buvome Londone tris kartus po dvi paras, tai detalaus plano nekursiu, bet išskirsiu tikrai dėmesio vertas vietas, kurias kiekvienas gali susidėlioti pagal savo pomėgius.

Londono įžymybės per tris valandas

Koks Londono vizitas be Big beno, Vestminsterio abatijos, Bekingemo rūmų ar Londono akies. Tiesą sakant, nelabai ką ir prarastumėte jų nepamatę, bet pažintį su Londonu vistiek verta pradėti nuo jų. Lengviausia ryte sėsti į metro ir važiuoti iki London Bridge stotelės. Pusryčius galite suvalgyti šalia jos esančiame Borough turguje (apie jį vėliau) ir siauromis gatvelėmis pasiekti promenadą palei Temzę. Net nepastebėsite kaip prieisite Tate Modern muziejų, Londono akį (sezono metu įspūdingiausias dalykas ten yra laukiančių žmonių eilė), Vestminsterio tiltą. Pereikite tiltu ir štai Big Benas, už jo Vestminsterio abatija ir visa graži alėja link Bekingemo rūmų. Trys valandos ir esmę jau būsite pagavę, bei galėsite pradėti tikrojo Londono paieškas.

Turgūs

Susidaro toks vaizdas, kad kiekvienas miesto rajonas, gatvė, ar net užkampis turi savo turgų. Nelabai svarbu tai pusryčiai, pietūs ar vakarienė, bet bent jau vieną turgų aplankyti tikrai verta.

Borough market – prie London Bridge stoties. Vienas didžiausių maisto turgų mieste. Viskas čia apie maistą: nuo ūkininkų su sūriais, vytintomis mėsomis, rūkytais gaminiais ar namine duona iki fish and chips, pastrami, indiškų patiekalų ar sveikuoliškų kokteilių.

Camden market – Neabejotinai viena garsiausių Londono turgaviečių. Netik maistas, bet ir įvairūs drabužių, suvenyrų, reikalingų bei nereikalingų daiktų prekystaliai. Žodžiu, viskas, ko galima tikėtis iš turgaus. Kaip be abejonės ir turistai. Verta aplankyti Cyberdog trijų aukštų parduotuvę. Gal nieko ir nenusipirksite, bet įdomu tikrai bus.

Brixton market – Kiek toliau nuo centrinės dalies esantis turgus. Labiau norintiems autentikos ir nedidelio turistų srauto.

Leadenhall market – Pačiame centre įsikūręs pasažas. Hario Poterio fanams primins kultines knygas, o kitiems bus gražu pasižvalgyti.

Maltby street market – gatvės maistas, tačiau jei neklystu tik penktadieniais ir šeštadieniais vakare. Jei būsite tuo metu – tai neabejotinai geras pasirinkimas.

Barai, kavinės, restoranai

Aišku, kad jų gausybė ir pasirinkimas unlimited, bet čia sudėjome tai, ką teko išbandyti ir likome patenkinti ar net maloniai sužavėti.

Flat iron  – restoranų tinklas, pagrinde tiekiantis vieną ir vienintelį patiekalą – jautienos steiką, o steikas, patikėkite manimi, priekaištų neturi. Yra tikimybė, kad teks atstovėti eilę kol gausite staliuką, tačiau už 11 svarų gausite tiek steiką, tiek naminių sūdytos karamelės ledų prieš išeinant.

Queen Elizabeth Hall baras ant stogo – Su vaizdu į Temzę ir Londono panoramą. Šiltuoju metų laiku pagrinde veikiantis baras nekartą buvo atokvėpio stotelė.

The Harp – Koks vizitas Didžiojoje Britanijoje be pub’o aplankymo. Aišku pubų rasite daug, o šitas mums tiesiog primena vieną gerą, tačiau jau neveikiančią vietą Vilniuje.

Bar Italia – Soho rajonas pats iš savęs vertas apsilankymo, o kai atsibos vaikščioti, čia gausite tikro itališko espresso ar aperityvo taurelę.

Boxpark – Iš jūrinių konteinerių padarytas „parkas“, kuriame įsikūrę dešimtys greito maisto paviljonų. Londone yra bent keli, tačiau mums patogiausia buvo Shoreditch rajone.

Ceviche – Tenka pripažinti, kad Lietuvoje turime problemų su autentiška Peru virtuve, todėl kelis kartus esame užsukę čia. Kainos gal ir nemažos, nes visdėlto tai restoranas, bet tokio peruvietiško maisto sunku rasti netik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Beje, jei nenorite sėsti prie baro – rezervuokitės staliuką internetu iš anksto.

The Dusty Knuckle – Pusryčiams tiesiog sėskite į metro ir važiuokite į Dalstoną. Šviežiai kepta duona, „unlimited toastai“, bandelės, pusryčiai ir viskas labai nebrangu.

Shoreditch – naktinio gyvenimo centras Londone. Tiesiog važiuokite metro iki jo ir rasite ką nuveikti.

Jei turit laisvų valandų

Kruizas upe ir Grynvičo observatorija – turbūt pigiausias ir paprasčiausias būdas pamatyti Londoną iš abiejų Temzės pusių yra vandens taksi. Rekomenduojame lipti Embankment prieplaukoje ir plaukti iki Greenwich. Naudotis čia beje galima ta pačia Oyster kortele. Išlipus pasivaikščiokite parku iki Grynvičo observatorijos ir grįžkite autobusu į miestą arba praeikite povandeniniu tuneliu po Temzės upe iki Canary Wharf.

Canary Wharf – Nors piko metu čia tikras sujudimas, bet būtent tai ir yra įdomu. Tai naujas kvartalas, kuriame vis kuriasi įvairiausios vietinės ir pasaulinės įmonės bei dirba toks jausmas pusė Londono gyventojų.

Sky Garden – Užsiregistruokite iš anksto ir pateksite nemokamai. Užtruksite nuo 20 iki 40 minučių ir viskas priklauso nuo to, kiek ilgai norėsite grožėtis Londono panorama.

Barbicam Centre – ten labai gražu pasivaikščioti. Ten kitas pasaulis.

Soho – Vienas garsiausių Londono kvartalų, kuriame pilna pub’ų, kavinių, kepyklų, o šalia galima apeiti ir Londono kinų kvartalą.

Futbolas – Nors mums ir nepavyko, bet nuvykus į Londoną ir esant galimybei nusipirkite bilietą į varžybas.

Kolkas tiek… Ir visa tai lengvai pasiekiama Londono centre. Kas dedasi už jo net neįsivaizduoju, bet tai jau kitai kelionei.

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close