Search

Transportas po Vietnamą

Norint tinkamai susiorganizuoti kelionę ir pažinti šalį, būtų gerai pasidomėti apie transportą iš taško A į tašką B. Vietname mums teko lankytis du kartus. Pabuvojome skirtingose jo vietose ir drąsiai galime sakyti, kad išbandėme beveik visas transporto priemones. Tad šį kartą labiau praktinis straipsnis apie galimus keliavimo po Vietnamą būdus. Pakalbėsim apie tokius dalykus kaip kaina, kokybė, trukmė ir kiti svarbūs kriterijai, verti paminėjimo.

Lėktuvai

Vis plečiantis pigių skrydžių kompanijoms, šis keliavimo būdas pradeda plisti ir Europos šalių viduje. Anksčiau atrodė, kad skraidyti toje pačioje valstybėje gali tik pasiturintys verslininkai, o dabar tai gali daryti beveik kiekvienas. Kalbant apie Vietnamą, čia, turint ribotą laiką, tikrai patogu naudotis vietinių skrydžių paslaugomis. Populiariausios aviakompanijos čia Vietjet air, Vietnam airlines ir Jetstar Asia.

Vietjet air – pigių skrydžių kompanija, siūlanti pigiausius skrydžius į visus Vietnamo oro uostus. Vidutinė skrydžio kaina – 20 Eur!

Vietnam airlines – nacionalinė Vietnamo kompanija, kurios skrydžiai brangesni. Tačiau gaunate ir maisto lėktuve, ir bagažo vienetą. Vidutinė kaina – 50 Eur.

Jetstar Asia – Australijos pigių skrydžių kompanija, kuri vienintelė gali konkuruoti su Air Asia savo skrydžių kokybe bei gausa. Vietname ji dažniausiai skrenda iš didžiųjų miestų. Vidutinė kaina-30 Eur.

Svarbiausi oro uostai:

Ho Chi Minh City – tinkamas miestas pradėti kelionę po Vietnamą.

Hanoi – dabartinė šalies sostinė, tinkamas miestas pradėti arba užbaigti kelionę.

Da Nang – trečias pagal dydį oro uostas. Skriskite čia jei norite aplankyti Hoi An.

Hue – senoji Vietnamo sostinė. Lankomiausias objektas – Imperatorių rūmai.

Hai Phong – trečias pagal dydį Vietnamo miestas. Iš čia yra keltas į Cat Ba salą – puikiausią vietą atostogoms.

Can Tho – norint išvengti brangios kelionės su kelionių agentūra į Mekongo deltą – rinkitės šį oro uostą.

Phu Quoc – labai graži, tačiau ir labai turistinė sala. Pastaruoju metu atsiliepimai ne kokie, bet pailsėti išvertus bambą tikrai galima.

Autobusai

Vietiniai autobusai be abejonės yra pigiausias būdas keliauti po Vietnamą. Tikrai didelis privalumas yra tai, kad galite keliauti tarp mažų Vietnamo miestų ir pro langą grožėtis apylinkėmis. Bet tikrai didelis trūkumas yra kelionės trukmė ir komfortas. Dažniausiai teks važiuoti autobusuose, perpildytuose įvairiausiais daiktais – morkomis, bulvėmis, gėlėmis, vaisiais ir kuo tik dar įmanoma įsivaizduoti. Kėdės bus pritaikytos vietinių kūno sudėjimui, todėl standartiniam europiečiui tikrai bus nelengva prisitaikyti.

Nepamirškite ir dar vieno faktoriaus. Beveik visuose Vietnamo miestuose autobusų stotys yra gerokai toliau centro nei Jums norėtųsi, todėl atvažiavus tikrai teks arba paprakaituoti pėsčiomis, arba paišlaidauti imant taksi.

Tipsas: jei jau imate taksi – rinkitės žalius Mailinh arba baltus Vinasun automobilius. Šios kompanijos kaip taisyklė privalo įjungti taksometrą.

Traukiniai

Na, gal tiksliau traukinys. Pagrindinės Vietnamo geležinkelio vėžės eina tiesiai nuo Hošimino iki Hanojaus, todėl tikrai įmanoma nukeliauti į bet kurią pusę naudojantis tik traukiniais.

Privalumai – traukiniai pastaraisiais metais buvo atnaujinti ir tikrai yra palyginus švarūs bei net šiek tiek patogūs. Geležinkelio vėžės eina tikrai vaizdingu maršrutu, todėl garantuotai bus į ką paganyti akis, o ir nuotraukų turėsite įspūdingų.

Kaina šiuo atveju irgi yra prieinama – priklausomai nuo pasirinktos krypties viena valanda kainuoja apie 1 eurą, todėl iš šiaurės į pietus ar atvirkščiai galite nuvažiuoti už 50-60 eurų.

Pagrindinis trūkumas (jeigu skubate, kitu atveju – visai ne) yra kelionės trukmė. Iš šiaurės į pietus kelionė gali trukti iki trijų parų. Yra galimybė rinktis traukinius su mažiau sustojimų, tačiau laiko tai neprideda.

Bilietus siūlome pirkti per viešbutį. Paprašyti registratūroje, kad jums nupirktų bilietą. Prieš tai galite pasitikrinti kainą oficialiame puslapyje. Europietiškų kortelių puslapio sistema kažkodėl nepriima, todėl tenka prašyti vietinių pagalbos. Kitas būdas yra pirkti bilietus stotyje ir geriausia bent dieną prieš, nes prieš pat kelionę vietų pasirinkimas bus limituotas.

Rekomenduojame traukiniais judėti 4-6 valandų atkarpomis. Taip tikrai nepervargsite ir pamatysite visą Vietnamą. Jeigu jau tenka važiuoti naktį, tada būkite tikri, kad visą naktį ir važiuosite. Jūs tikrai nenorite trečią valandą ryto išlipti nepažįstamo miesto nepažįstamoje stotyje.

Miegamuosiuose vagonuose patalynė duodama, tačiau tikrai jausitės komfortiškiau, jei turėsite nedidelį miegmaišį ar savo užklotuką. Niekada nežinai, kas prieš tai miegojo toje patalynėje.

Motociklu per šalį

Pats pigiausias ir tikrai populiarus būdas apkeliauti Vietnamą yra motociklas arba motoroleris. Principas paprastas. Sakykime Jūs turite ne mažiau mėnesio kelionę ir pradedate ją Hošimine. Perkat motociklą Hošimine ir apie mėnesį laiko važiuojat iš pietų į šiaurę sustodami kur norite. Tokia kelionė užbaigiama Hanojuje ir motociklas parduodamas. Paprasta, aišku ir pigu. Geras motociklas jums kainuos apie 200-250 dolerių, o parduosite už labai panašią kainą, o gal net ir brangiau.

Tačiau yra keli šios romantikos minusai:

Visų pirma eismas Vietname yra pakankamai intensyvus, todėl būkit tikri, kad tikrai mokate vairuoti motociklą.

Verta žinoti, kad mūsų vairuotojų pažymėjimai Vietname negalioja, bet nuomotis motociklus galima. Tai reiškia, kad Jūs patys prisiimat riziką būti sustabdyti policijos ir mokėti baudą už nežinojimą.

O šiaip, jei pakliūnate į kokią nemalonią situaciją šiuose kraštuose nebijokite apsimesti nežinančiais – tai tikrai gali padėti išvengti nemalonumų.

 

Suma sumarum – pasirinkimas dielis, tad priklauso kokių nuotykių norite. Ar ramios ir lėtos kelionės traukiniu, ar pasirinkimų laisvės lekiant motociklu. Bet kokiu atveju būkite atsargūs ir mėgaukitės 😉

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close