Search

Kelionių tendencijos 2021

Du tūkstančiai dvidešimtiesiems jau žingsniuojant į pabaigą, prisiminėm, kad nepasidalinom labai įdomiu skaitiniu. Wunderman Thomson kiekvienais metais išleidžia nuostabų el.leidinį, apžvelgiantį artimiausias tendencijas – THE FUTURE 100.

Čia apžvelgiama po 10 svarbiausių tendencijų konkrečiose srityse – maiste, kultūroje, marketinge, technologijose na ir mums gal vienoje aktualiausių – kelionėse ir hospitality sektoriuje. Nors tokius reportus jie išleidžia kasmet, tikėtina kad 2020 metų trenda’i dar tik įsivažiuoja, ir aišku dalis jų yra (ir tikriausiai bus) padiktuoti pandemijos.

Pilną report’ą galite parsisiųsti iš Wunderman Thomson puslapio – reiks tik nurodyti savo el.paštą, gausite jį pdf formatu nemokamai. O mes dalinamės santrauka ir įdomiausiais akcentais kelionių srityje.

#1 BIOCONTRIBUTIVE TRAVEL – BIOKONTRIBUCINĖS KELIONĖS

Kelionių industrija „valo” savo veiksmų padarinius, pasitelkdama novatoriškų iniciatyvų bangą. Tos iniciatyvos ne tik kad nedaro daugiau žalos, bet aktyviai prisideda prie carbon-positive ateities. Energy-positive oro uostai, kurie veikia tik pasitelkus atsinaujinančią energiją.

Kodėl tai įdomu: Nebepakanka tik nedaryti žalos aplinkai. Kaip įrodo šie projektai, kelionių, turizmo ir svetingumo (hospitality) ateitis bus grindžiama sąmoningu indėliu į carbon-positive ateitį.

#2 GATED TOURISM – UŽDARAS TURIZMAS

Kadangi populiarias lankytinas vietas užplūsta daugybė turistų, nauji teisės aktai riboja jų lankymą ir kuria pagrindą būsimam luxury keliavimui. Užteršti vandenynai, niokojami tulpių laukai, byrantys kalnai. Mes dažnai pamirštame, kad tai ne žaidimų aikštelė ir ne disneilendas.

Kodėl tai įdomu: Norint išsaugoti žymias vietas ir ekologinius stebuklus, kuriami tokių itin perkrautų turistais vietų lankymo ribojimai. Smarkiai brangsta įėjimo / lankymo mokesčiai, tad ribota prieiga paverčia šias vitas išskirtinėmis ir prieinamomis tik luxury keliautojams.

#3 SCIENTIFIC EXPEDITIONS – MOKSLINĖS EKSPEDICIJOS

Šiuolaikiniai tyrinėtojai keliauja į įvairiausius pasaulio kraštus, siekdami išskirtinių patirčių ir galimybės prisidėti prie naujų atradimų mokslo bendruomenei.

Kodėl tai įdomu: Luxury kelionės tolsta nuo materialiaus komforto. Moksliniai užsiėmimai tampa pagrindiniu besiformuojančio elitinių nuotykių ieškotojų ešelono statuso simboliu, teikiančiu pirmenybę kelionėms su tikslu ir prasme.

#4 SLOW TRAVEL – LĖTAS KELIAVIMAS

Mindfulness banga persikelia ir į keliones, kuomet ne taip skubama pasiekti kelionės tikslą, o mėgaujamasi pačia kelione tikslo link. Luxury – tai ne privatus lėktuvas ir šampano taurė danguje, o neskubėjimas ir mėgavimasis kelione.

Kodėl tai įdomu: Kelionės traukiniais, kurios grįžta prie lėtesnio gyvenimo tempo, iš naujo apibrėžia šiuolaikines prabangias keliones, nes vartotojai alksta galimybių atsitraukti nuo kasdienio gyvenimo veiksnių ir siekia giliau susijungti su juos supančiu pasauliu. 

slow-travel

#5 FARM-TO-PLANE DINING – FARM-TO-PLANE MAISTAS

Oro linijos į meniu pradeda įtraukti šviežias daržoves tiesiai iš ūkių. Hidroponiniai daržai, įkurti prie pat oro uostų, kad būtų užtikrinti patys šviežiausi žalumynai skrydžio metu.

Kodėl tai įdomu: Tokios naujos iniciatyvos leidžia mėgautis tokiu pačiu sveiku maistu, kokį jie galėtų rinktis ir būdami ant žemės. 

#6 LEGACY PRESERVATION – PALIKIMO IŠSAUGOJIMAS

Tiek keliautojai, tiek kelionių agentūros daug sąmoningiau žiūri į turizmą ir jo poveikį kultūriniam pavaleldui bei vietinėm tradicijom.

Kodėl tai įdomu: Keliautojai ir prekės ženklai nebegali ignoruoti kultūrinio ir aplinkos poveikio, kurį kelia kelionės paveldo objektams ir vietos kultūroms, ir šio paveldo svarbos vietiniams gyventojams ir keliautojams. AirBnb iniciatyvos Lost & Found, Italian Sabbatical, mokestis už patekimą į Venecijos senamiestį – visi šie proaktyvūs veiksmai tam, kad atsigręžtumėm į apleistus amatus ar net apleistus miestelius, arba išventumėm overtourizm.

#7 SOCIAL STAYS – SOCIALI VIEŠNAGĖ

Solo kelionių vis daugėja – ir viešbučiai prisitaiko ir investuoja į tokių solo keliautojų pramogas ir socializaciją. Beje, labai įdomus faktas apie

Kodėl tai įdomu: Tokių konkurentų kaip AirBnb akivaizdoje, viešbučiai pozicionuoja save ne tik kaip vieta, kurioje galima apsistoti. Socialiniai ir kultūros renginiai, co-working kambariai – taip viešbučiai stengiasi įtvirtinti savo statusą kaip svarbius hub’us tiek lankytojams, tiek vietinei bendruomenei.

hospitality

#8 ELEVATED AIRPORTS – IŠKILĘ ORO UOSTAI

Oro uostai tampa savarankiški ir įdomūs kultūriniai objektai. Girdėjote apie Jewel Changi Singapūro oro uostą?

Kodėl tai įdomu: Teikdami tokias naujas patirtis, kuriose lankytojai gali būti įkvėpti ar pramogauti, oro uostai siekia ne tik palengvinti keliones. Plėsdami savo pasiūlymus, jie pritraukia naują auditoriją ir patys tampa unikaliomis kultūros kryptimis.

#9 DISASTER PROOF DESTINATIONS – NELAIMĖMS ATSPARŪS NAMAI

Į ateitį mąstantys architektai projektuoja namus, kurie atlaikytų apokaliptines oro sąlygas.

Kodėl tai įdomu: šylant klimatui, naujos kartos prabangūs namai statomi taip, kad apsaugotų nuo ekstremalių sąlygų.

#10 WELL HOSPITALITY – SVEIKAS SVETINGUMAS

Naujos kartos viešbučiai sveiką svetingumą (healty hospitality) kelia į naujas aukštumas, į savo struktūras įtraukdami sveikatą gerinančius elementus.

Kodėl tai įdomu: sveikatingumo apsėsti poilsiautojai ieško naujų būdų, kaip papildyti savo poilsį ir atsipalaidavimą, tad imasi ieškoti ne tik atitinkamos veiklos, bet ir pasirenka kruopščiai apgalvotą aplinką, paremtą sveikatos ir sveikatingumo pagrindu.

Moxy Hotel Kaunas

Kai kurios nuotraukos pasiskolintos iš report’o, kai kurias panaudojome iš savo kelionių archyvų. Likime sveiki, keliaukime lėtai ir saugokime vieni kitus!

Write a response

Parašykite komentarą

Close
traveloffin © Copyright 2022. All rights reserved.
Close